Czym jest Hotpack?

HOT PACK to używany i polecany przez ratowników TOPR jednorazowy ocieplacz w formie saszetki, który rozgrzeje się po wyjęciu z opakowania. Dzięki niemu dłonie i palce u stóp pozostają ciepłe nawet przez 14 godzin.

Ocieplacz jest atestowanym i bezpiecznym produktem. Składa się z surowców mineralnych: z żelaza, węgla, soli, diatomitu i wermikulitu. Ocieplacze są szczególnie polecane osobom przebywającym na zimnie, czy to podczas pracy czy podczas ćwiczeń fizycznych.

Referencje

 • …Ocieplacze zapewniają ochronę przed wyziębieniem i poprawiają komfort pracy w niskich temperaturach. Mogą stanowić podstawowe wyposażenie zespołów ratowniczych…

  Państwowa Straż Pożarna

Opinie o ocieplaczach Hotpack

 • tomaa

  Na wyprawie używałem ogrzewaczy do nóg wyłącznie w bazie ok. 4700 m. Działały dobrze, rozgrzewały się bardzo szybko a czas ich działania był nawet nieco dłuższy nić deklarował producent.

  Piotr Tomala – himalaista, wspinacz, organizator wypraw w Alpy, Andy i Himalaje

 • natkanski

  Ogrzewacze turystyczne ze względu na duży rozmiar i sporą wagę najlepiej nadają się do bazy, wyżej można brać lżejsze ogrzewacze. W bazie używałem tego turystycznego i rzeczywiście długo i mocno grzeje.

  Jerzy Natkański – himalaista, kierownik wypraw

 • zebracki

  Pakietów używałem w bazie oraz w obozie I i II, raz podczas marszu w rękawiczkach. Ogrzewałem głównie stopy i dłonie. Pakiet rozgrzewał się do dużej temperatury i potrafił utrzymać ciepło nawet do 10-11 godzin. Bardzo zwiększał komfort termiczny, szczególnie na początku aklimatyzacji.

  Jacek Żebracki – wspinacz, skialpinista, ratownik Podhalańskiego GOPR

 • kosinski

  Pakiety mają szansę okazać się przydatne. Mówimy tutaj o przydatności z punktu widzenia medycznego. W skrajnych warunkach, przy długotrwałych transportach, nawet minimalne ilości dostarczanego z zewnątrz ciepła mogą mieć decydujące znaczenie dla ofiary wypadku.

  Sylweriusz Kosiński – Lekarz specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

 • kacperek

  Pakiety mogą podnieść komfort działania w ekstremalnych górskich sytuacjach. Większy pakiet przyłożony na korpus jest w stanie dogrzać nas w przypadku awaryjnym lub zaplanowanym biwaku bez sprzętu i namiotu.

  Marcin Kacperek – międzynarodowy przewodnik, przewodnik wysokogórski, autor książki „Kochaj śnieg, unikaj lawin”

 • opinion

  Jak większość ogrzewaczy do rąk i nóg lepiej i szybciej działają, gdy są trzymane w cieple, np. przy ciele. Te do nóg i rąk świetnie się sprawdziły zarówno na Dhaulagiri, jak i na Alasce. Zalety to wysoka temperatura i długi czas działania. Duży ocieplacz turystyczny również działał bardzo dobrze.

  Agnieszka Bielecka – podróżniczka, himalaistka, żeglarka